גיבוי בענן מתקדם-N-able


גיבוי בענן מתקדם-N-able

 

N-able Backup הוא חלק מהמותג המחודש של SolarWinds MSP, והוא מספק משאבי הגנה על נתונים לספקי שירותים מנוהלים (MSP) . עם מגוון תוכניות הניתנות להרחבה , MSPs המציעים לעסקים קטנים ובינוניים ניהול לניטור נתונים, מערכות ורשת יכולים למצוא כאן תוכנית מתאימה.

אם אתם מחפשים גיבויים מהירים, אפשרויות קלות לניהול לקוחות ויכולות אחסון בארכיון, N-able Backup עשויה להיות התשובה. אבל בעוד N-able מציעה תכונות מתקדמות לאחסון בענן כמו עדכוני אבטחה בזמן אמת ופורטלים מותאמים אישית של לקוחות , האם זה באמת שימושי?

בעוד ל-N-able Backup אין תוכניות חינמיות, תקבל ניסיון אוטומטי של 30 יום בחינם בעת ההרשמה. לא הרבה ספקי גיבוי מסחריים מאפשרים לך לבחון את התכונות שלו בחינם, אז אני חושב שזה נהדר שאתה מקבל חודש שלם להחליט אם מארח הענן הזה הוא בשבילך.

מאפייני גיבוי ואחסון ענן של N-able

תכונות מתקדמות איכותיות וגיבויים מהירים

מיקומי שרת נתוניםאוסטרליה, בלגיה, ברזיל, דנמרק, צרפת, גרמניה, איטליה, הולנד, נורבגיה, פורטוגל, דרום אפריקה, ספרד, שוודיה, שוויץ, בריטניה, קנדה, ארה"ב
אפשרויות גיבוי ושחזורגיבויים אוטומטיים/מתוזמנים, גיבוי מכונן חיצוני, דוחות מצב גיבוי, גיבוי תמונת מראה, שחזור רציף
מגבלות ומגבלותהגבלת רוחב פס, מגבלות שימוש הוגן, מגבלות על סוגי קבצים
יישומים ומערכות הפעלהWindows Server 2008 ואילך; FreeBSD 10 x64, 11 x64; GNU/Linux; macOS X 10.9x ואילך, יישומי iOS ו-Android לנייד (מותנה)
מפתחות הצפנההצפנה AES 256 סיביות, מפתח הצפנה פרטי אופציונלי
גישה לקבציםסנכרון אינטרנט בלבד, ריבוי מכשירים (אך ללא גישה לנייד)
שיתוף קבצים

התכונות של N-able Backup מייחדות אותו מהמתחרים שלה בצורה משמעותית. חסרות לו חלק מהפונקציונליות של שירותי ענן אחרים, אבל התכונות שיש לו מבוצעות בצורה מדהימה.

אתה יכול לתזמן ארכיון נתונים ולהשתמש באפשרויות כמו בחירת קבצים אוטומטית כדי להפוך את הגיבוי למידע קל עוד יותר. N-able Backup אפילו יעזור לעקוב אחר גיבויים ושחזורים על ידי שליחת דוחות מתוזמנים בדוא"ל עם כל הפעילות האחרונה.

יכולות גיבוי חזקות

n-able-backup's-backup-tab

השתמש במנהל הגיבוי כדי לבחור את נתוני המקור המוגנים שלך

אם אתה מחפש מארח אחסון ענן עם מעט מגבלות גיבוי, N-able Backup היא בחירה מצוינת. מנהל הגיבוי (נקרא גם לקוח גיבוי) משמש לגיבוי קבצים ותיקיות או מצב מערכת (התצורה של מערכת ההפעלה של התקן). מכאן תוכל להגדיר גיבויים מלאים של תחנות עבודה, שרתים ומכונות וירטואליות .

דבר אחד שיש לציין הוא שגיבוי מצב המערכת אינו כולל נתוני משתמש או קבצי תוכניות, לכן תצטרך לבחור את מחיצת המערכת באמצעות קבצים ותיקיות כדי להבטיח גיבוי מלא. אתה יכול גם לגבות משיתופי רשת, Oracle, VMware וכוננים חיצוניים (דרך קבצים ותיקיות ).

ישנם שני סוגים של גיבויים: מבוססי לוח זמנים ותדירות. גיבוי מתוזמן יומי הוא ברירת המחדל, אך בחרתי לעקוף זאת על ידי כניסה לתפריט העדפות > לוח זמנים ובחירה בהוספת לוח זמנים כדי לעדכן את ההעדפות שלי.

שחזור נתונים בדרכים שונות וממספר נקודות

n-able-backup-data-restoration

בחר לשחזר נתונים למיקומם המקורי או למיקום חדש בכרטיסייה שחזור

כדי לשחזר נתונים, השתמש בתכונת החיפוש כדי לבחור קבצים וספריות ולבחור אם השחזור יעבור למיקום המקורי או למיקום חדש. תכונת שמירת הקבצים הנוחה, המאפשרת לך לשחזר גרסאות קבצים מ-28 הימים האחרונים , באמת הופכת את N ליכולת לבלוט.

יש לך אפילו אפשרות להשתמש ב"מצב שחזור בלבד" למקרים ייחודיים שבהם אתה צריך לשחזר נתונים ממחשב מקור למחשב יעד.

N-able Backup מציעה גם שחזור מאסון וירטואלי ו-Bare Metal Recovery, שיכולים להריץ גיבוי שיקוף של מחשב - כולל מערכת ההפעלה שלו - במרחב וירטואלי . שחזור רציף ושחזור זרעים הם גם אפשרויות שחזור נהדרות שהופכות את שחזור הנתונים לפשוט. בנוסף, הם מהירים וקלים להגדרה, גם אם אתה לא מאוד מיומן טכנית.

אימות דו-גורמי לתוספת אבטחה

n-able-backup-two-factor-authentication

לאבטחה נוספת, אתה יכול להשתמש באימות דו-שלבי כדי לאבטח את החשבון והנתונים שלך

ל-SolarWinds הייתה פרצת נתונים מסיבית בתחילת 2020 שפגעה ב-18,000 משתמשים, כולל המחלקה לביטחון פנים ומשרד האוצר. ההתאוששות מפרצה כה משמעותית היא קשה, אך מאז, מדיניות הביטחון שלה תוקנה. נכון לעכשיו, זה משתווה לפרוטוקולי אבטחה דומים בשוק.

N-able Backup מצפין באופן מקומי נתונים באמצעות הצפנת AES 256-bit לפני שהם מועברים למרכז הגיבוי. יש גם הגנה נוספת במעבר עם Transport Layer Security (TLS) 1.2 דרך חיבור מאובטח, ויש לך אפשרות להוסיף מפתח הצפנה פרטי.

במהלך ההגדרה, תתבקש להתקין אפליקציית אימות כדי לאפשר אימות דו-גורמי . השבתת תכונה זו דורשת קוד שחזור או קוד אבטחה בן 6 ספרות שנוצר על ידי אפליקציית המאמת.

מדיניות האבטחה של N-able Backup מבטיחה אבטחת מרכז נתונים 24/7. העובדים חייבים גם להשתמש בקורא גיאומטריה ביומטרית ידנית כדי לגשת לכל כלובי השרת ולכל דלת במרכז הנתונים. מצלמות מפקחות באופן דיגיטלי על כל הבניין - וכל כלוב שרת - לאבטחה נוספת.

 

קלות שימוש בגיבוי ענן של N-able

ממשק אינטואיטיבי

n-able-backup-user-dashboard

לוח המחוונים של N-able Backup יכול להיות מבלבל בהתחלה

בכל הנוגע לנוחות השימוש, N-able Backup אינו בדיוק ידידותי למתחילים - תזדקק לידע מסוים כיצד לנהל שירותי גיבוי מרחוק. אמנם לא היו לי אתגרים בניווט במנהל הגיבוי מבוסס האינטרנט, אבל לוח המחוונים המקוון הוכיח את עצמו כקצת פחות פשוט.

למרבה המזל, ל-N-able Backup יש תמיכת לקוחות מצוינת שבסופו של דבר העלתה אותי על המסלול הנכון.

למרות עקומת הלמידה המתונה שהייתה לי עם לוח המחוונים המקוון, ל-N-able Backup יש הרבה תכונות שהופכות אותו לנוח לשימוש.

מנהל גיבוי מקיף

n-able-backup-screenshot-backup-manager-overview

הכרטיסייה סקירה מציגה שבוע אחד של פעילות גיבוי

אם אתה אדם ויזואלי כמוני, תעריך את תצוגת לוח השנה של מנהל הגיבוי. הימים מקודדים בצבע, כך שתוכל לבדוק במהירות את שיעור ההצלחה של גיבויים במשך תקופה של שבוע. . הוא גם מציג את סוג הגיבוי: מצב המערכת או קבצים ותיקיות.

אתה יכול להשתמש בכרטיסייה זו כדי לאמת במהירות את חיבורי השער המרוחק שלך ולבדוק את סנכרון האחסון המרוחק שלך ואת הפרטים של הגיבוי האחרון שלך.

ניהול לקוחות ללא מאמץ

n-able-backup-customer-management

נהל את פרטי הלקוחות דרך לוח המחוונים

מכיוון ש-N-able Backup מיועד לעסקים, אין זה מפתיע שיכולות ניהול הלקוחות שלו הן אחת התכונות הטובות ביותר שלה .

לאחר שהוספת לקוח חדש, תוכל לעדכן ולנהל את המידע שלו במהירות ובקלות באמצעות לוח ניהול הלקוחות. אתה יכול גם למתג את מנהל הגיבוי עם שם החברה, הלוגו, הסמלים וסכמת הצבעים שלך עם תכונת המיתוג המותאם אישית.

גיבויים נוחים ללא חיבור לאינטרנט

n-able-backup's-localspeedvault

האץ את הגיבוי שלך עם LocalSpeedVault אם החיבור שלך איטי או בפיגור

כאשר LocalSpeedVault (LSV) מופעל, הגיבוי שלך נשלח לענן או למיקום האחסון הפרטי כרגיל, אך עותק נשמר גם במחשב או ברשת המקומית שלך. המשמעות היא שגיבויים אוטומטיים עדיין יפעלו ברקע, גם אם חיבור האינטרנט שלך מנותק.

ה-LSV נועד ליצור גיבויים ידניים שאין צורך במעקב אחר מהירויות העלאה או חיבור WiFi. ומכיוון ששחזור נתונים לתיקיה מקומית הוא תהליך שגוזל פחות זמן משליחת נתונים דרך חיבור Wi-Fi, ה-LSV יכול להעביר נתונים לאחסון ענן ברגע שהחיבור לאינטרנט יציב.

הגדרת חשבונך

מסך-הוסף-התקן של n-able-backup

לאחר הגדרת החשבון שלך, תתבקש לבחור את סוג המכשיר לגיבוי הנתונים שלך

ישנם ארבעה סוגים עיקריים של התקנת תוכניות עם N-able Backup: רגיל, מסמכים, Microsoft 365 ופריסה אוטומטית. סוג ההתקנה שתבחר תלוי במכשיר ובסוג הנתונים.

למרות שההתקנה הייתה די קלה, עלי לציין שאין יישום שולחן עבודה עבור N-able Backup - דבר שלא מובהר בתיעוד ההגדרה. פניתי לתמיכת הלקוחות והודיעו לי שרק אפליקציות מבוססות מקוונות זמינות כרגע.

תצטרך לשלוט (ולהשתמש) בשני ממשקים כדי לקבל פונקציונליות מלאה . מנהל הגיבוי ולוח המחוונים המקוון נדרשים שניהם כדי לגשת באופן מלא למגוון התכונות של N-able Backup. לדוגמה, הוספת לקוחות מתבצעת אך ורק דרך לוח המחוונים, בעוד שמנהל הגיבוי הוא הדרך היחידה להוסיף ולתזמן גיבויים.

למרות שאתה יכול לגבות נתונים ניידים ל-N-able, המשתמש יצטרך להירשם ולהוריד את N-central , כלי נפרד אך ניתן להתאמה אישית מלאה של N.

 

ביצועים מהירים לגיבוי בענן

גיבויים מהירים עם N-able

n-able-backup-screenshot-backup-speed

דרך מנהל הגיבוי, תוכל לראות מידע מפורט על מהירות הגיבוי והזמן המשוער

רציתי לראות באיזו מהירות תיקיית 3.55GB תעלה בימים שונים ובזמנים שונים. רצתי שלוש בדיקות נפרדות - ו-N-able Backup לא אכזב באף אחת מהן.

מהירויות האינטרנט שלי הן בדרך כלל בסביבות 170 מגה-ביט הן להעלאות והן להורדות, אבל ליתר ביטחון, רצתי בדיקת מהירות ממש לפני הגיבוי הראשון שלי.

n-able-backup-screenshot-wifi-speed-test

היו לי חיבורים מהירים במהלך כל שלושת הבדיקות שלי

לא כיוונתי את הגדרות רוחב הפס שלי במהלך הבדיקות שלי, אך ניתן להוסיף מגבלות רוחב פס ולוחות זמנים דרך מנהל הגיבוי.

למבחן הראשון שלי, התחלתי גיבוי ביום חמישי בשעה 15:35. זה הסתיים בשעה 15:38, רק 15 שניות בלבד מרף ארבע הדקות. התרשמתי מאוד מהמהירות שבה גיבוי תיקיה גדולה כל כך, במיוחד בהתחשב בעובדה שאני בטרינידד וטובגו - במרחק אלפי קילומטרים ממרכז הנתונים הקרוב של N-able Backup בארה"ב.

הגיבוי השני שלי היה ביום שישי ב-11:52 בבוקר. שוב, הגיבוי הסתיים תוך פחות מארבע דקות - 3 דקות ו-57 שניות, ליתר דיוק.

עשיתי את המבחן האחרון שלי בשבת בשעה 15:00 לאחר העלאת התיקיה תוך 3 דקות ו-50 שניות, יכולתי לומר בביטחון שבממוצע, לתיקיית 3.55GB שלי לקח בממוצע רק 3 דקות ו -50 שניות להעלות , אפילו אחר הצהריים של סוף שבוע.

לאחר הגיבוי הראשון שלי, שחזרתי את אותה תיקיית 3.55GB כדי לראות אם מהירויות השחזור תואמות למהירויות הגיבוי שלי. הפעם, המהירויות היו אפילו טובות יותר - התיקיה כולה שוחזרה תוך פחות מדקה אחת .

n-able-backup-screenshot-data-restoration-speed

כשהזמן מגיע פחות מדקה אחת, אפשר לומר שהייתה לי תוצאה מדהימה עם שחזור הנתונים הראשון שלי

אין אפליקציה לנייד עבור N-able Backup - משהו שציינתי בעבר כי הנוחות וקלות השימוש יכולים להיות טובים יותר. הצורך להוריד, לשלם עבור ולהשתמש באפליקציית שולחן עבודה אחרת כדי לגשת למכשירים ניידים זה לא בדיוק נוח.

עם זאת, אם החברה שלך צריכה לנטר מכשירים מרחוק למטרות אבטחה, התכונות הזמינות דרך N-central הן שימושיות למדי . אם מכשיר אובד או נגנב, N-central יכולה למחוק לחלוטין את כל נתוני המכשיר כדי להגן על מידע רגיש.

 

פרטיות

חלק מהפרטיות שלך תהיה מוגנת

n-able-backup-privacy-policy

N-able Backup מחויבת לתאימות GDPR

N-able Backup תואם ל-GDPR ול-EU-US Privacy Shield . יש לו גם הודעת פרטיות נרחבת, שעודכנה לאחרונה כדי שיהיה קל יותר לקריאה והבנה. ובכל זאת, יש כמה אזורים אפורים.

החברה אוספת ומאחסנת נתונים כגון מזהים, מידע חברה, רישומי לקוחות ומיקום גיאוגרפי כנוהג סטנדרטי. ניתן להשתמש במידע זה לצורך פרסום, הגנה על זכויותיה המשפטיות של החברה ועמידה בהתחייבויות משפטיות, למרות שהחברה אינה מפרטת במפורש את מהותן של חובות או זכויות משפטיות אלו.

SolarWinds (חברת האם של N-able Backup) היא חברה מבוססת ארה"ב, ולכן היא אינה פטורה מחוק הפטריוט או מחוק הפרטיות לצרכן בקליפורניה ("CCPA"). זה גם לא מחוץ לתחום של חמש עיניים, ברית מודיעין.

בעוד N-able Backup אינו מזכיר זאת, מדיניות הפרטיות של SolarWinds מאפשרת לה לאסוף משהו שנקרא פשוט "נתונים אחרים", שאינם נתונים אישיים. שוב, לא ברור מה הנתונים האלה או איך אפשר להשתמש בהם - רק ש-SolarWinds יכולה לאסוף אותם כראות עיניה.

תמיכה

פתרונות תמיכה אמינים ומעמיקים

n-able-backup-screenshot-user-guide

המדריך המקוון למשתמש מלא במאמרים ומשאבים שימושיים

מלבד ביצועים, N-able Backup מצטיינת גם בשירות לקוחות. כאשר היו לי שאלות לגבי אי הכללות ומגבלות של סוגי קבצים, ויכולות האפליקציה לנייד (שחשבתי שהן לא ברורות במדריך למשתמש), פניתי לתמיכת הלקוחות באמצעות צ'אט.

לא רק שתמיכת הצ'אט הייתה מגיבה, אלא שהסוכן שאיתו דיברתי היה מנומס ומועיל. למרות שהשאלות שלי היו כנראה די נפוצות, הסוכן היה סבלני, והכי טוב, הצליח לענות על השאלות שלי מיד.

המדריך למשתמש הוא נרחב ומכסה היבטים שונים של הגדרה ותכונות. עם זאת, הטקסט עצמו עשוי להיות מעט מורכב, כך שאם אינך מיומן במיוחד מבחינה טכנית, התמיכה בצ'אט המקוון תהיה שימושית.

 

סקירת גיבוי עם N: שורה תחתונה

 

N-able Backup הוא שירות גיבוי ענן MSP עתיר תכונות שהופך את הגיבוי למכשירי לקוחות, מחשבים ורשתות לפשוטות. עם ספק ענן זה, תקבל גם גישה לתכונות שימושיות כמו היכולת לאחסן קבצים בארכיון, להציג דוחות גיבוי מפורטים, להוסיף בקלות משתמשים לניהול משותף ולשחזר נתונים במהירות.

בעוד שהממשק של N-able Backup יכול להיות מבלבל בהתחלה (במיוחד מנהל הגיבוי ולוח המחוונים), אתה יכול לקבל הרבה עזרה הן מתמיכת הלקוחות של N-able Backup והן מהמדריך המקיף למשתמש , שעוזרים ללמוד כיצד לנווט ב- מנהל גיבוי ולוח מחוונים.

החסרונות? לא תוכל לנהל מכשירים ניידים ללא כלי נפרד, והתמחור עבור תכונות תוספות כמו שילוב תוכנה או ניטור מרחוק יכול להיות יקר יותר מאשר אפשרויות אחרות של שירותי ענן.

בסך הכל, אני חושב שהיתרונות עשויים לעלות על החסרונות. אם אתה זקוק לכלי MSP אמין ויעיל , ל-N-able Backup יש הרבה דברים חיוביים שכדאי לשקול.

שאלות נפוצות

מתי כדאי להשתמש באחסון ענן?

אחסון בענן הוא רעיון טוב לכולם, גם אם אתה לא חושב שיש לך מספיק נתונים כדי להזדקק להם. אתה כנראה כבר שומר תמונות, סרטונים, אודיו, מסמכים ונתונים אחרים בטלפון או במכשיר האישי שלך באופן קבוע.

אם המכשיר הזה יאבד, ייגנב או ייפגע, הנתונים האלה עלולים ללכת לאיבוד לנצח. על ידי שימוש גיבוי בענן, אתה יכול לשמור עותק של הנתונים שלך במיקום בטוח, וירטואלי שבו לא ניתן לאבד אותם בקלות או לפגום.

זה גם שימושי אם אתה מוצא את עצמך שיגמר לך המקום במכשיר שלך. אתה יכול להעביר את הנתונים שלך בצורה מאובטחת לענן, ולשחרר את המכשיר שלך מבלי למחוק את הנתונים שלך. אם הצרכים שלך הם בקנה מידה קטן יותר, IDrive עשוי להיות חלופה מצוינת .

האם אתה צריך לשלם עבור גיבוי בענן?

אם אתה משלם עבור אחסון בענן או לא תלוי בכמות האחסון שאתה צריך ובאילו תכונות אתה מעוניין. אפשר למצוא אפשרויות אחסון בחינם, ומארחי אחסון בענן רבים מציעים נסיונות חינם לזמן מוגבל, כולל גיבוי עם N- able . . אבל ברגע שהניסיון יסתיים, יהיה לך רק חלק קטן מהתכונות או הביצועים שאתה מחפש.

 

האם יש חסרונות לשימוש גיבוי בענן?

כן, יש חסרונות לשימוש גיבוי בענן. אחסון בענן עובד רק עם חיבור לאינטרנט, כך שתלוי בחיבור שלך או עד כמה הוא אמין, ייתכן שיש לך בעיות או עיכובים בגיבוי שלך. זו הסיבה ש-N-able Backup מציעה את LocalSpeedVault (LSV) שלה , שיכולה לגבות קבצים במצב לא מקוון.

 

זה גם אפשרי להאקרים לקבל גישה לנתונים שלך באמצעות הפרות, במיוחד אם שירות האחסון בענן שלך לא מאבטח את הנתונים שלך בצורה מספקת עם שכבות מרובות של הצפנה.

האם N-able Backup טוב לעסקים גדולים?

N-able Backup נוצר עבור חברות MSP והוא מעוצב לטיפול במספר פרופילי לקוחות והתקני גיבוי גדולים מאוד. ומצויד בכלים חזקים בכדי להקל על ניהול לקוחות.

תכונות כמו סקירת גיבוי נרחבת, תוכניות בדיקות שחזור, תרשימים היסטוריים והתאוששות מאסון וירטואלי הופכות את N-able Backup לאידיאלי לעסקים גדולים עם צרכי ניטור וניהול אבטחה כבדים.

 

article credit: ebsiteplanet.com

יש לכם שאלות נוספות ?

שלחו מייל sales@ipcomp.co.il

צריכים פרויקט הטמעת סנטינל וואן בחברה שלכם ?

מעוניינים בהטמעה מקצועית לחצו לקבלת הצעת מחיר
© כל הזכויות שמורות לאיי.פי מחשבים בע"מ 2003-2023, משווקת SentinelOne בישראל. סימנים מסחריים אשר בשימוש באתר זה הינם סימנים מסחריים או מותגים רשומים של SentinelOne למידע נוסף צרו קשר בטלפון 077-4000179.